Inwentaryzacja elewacji  budynku. Pomiary fasad zabytkowych.

Firma GEOcube wykonuje profesjonalne inwentaryzacje elewacji budynków, w tym dokumentację fasad zabytkowych z odtworzeniem szczegółów zdobień i detali architektonicznych. Rezultatem są zazwyczaj wektorowe rzuty 2D tworzone w środowisku CAD w formatach DWG oraz PDF.

W pracy wykorzystujemy nowatorską technikę polegającą na obróbce fotogrametrycznej wykonanych zdjęć czego efektem jest wygenerowanie trójwymiarowych danych przestrzennych - chmury punktów podobnej do tej którą otrzymujemy w wyniku skanowania laserowego.

Metoda fotogrametryczna jest jednak znacznie tańsza. Do niektórych obiektów nadaje się lepiej niż skaning laserowy chociaż ma również swoje ograniczenia. Gęstość otrzymanej chmury punktów może być bardzo duża w zależności od wielkości sensora aparatu cyfrowego.

Otrzymaną chmurę punktów możemy zaimportować do dedykowanego oprogramowania, dokonywać na niej analiz i pomiarów, bądź po prostu zwektoryzować w programie typu CAD - czyli stworzyć na przykład pionowy rzut elewacji budynku.
Chmurę punktów można również przekształcić w siatkę typu mesh i wygenerować ortofotoplan - dla całej elewacji lub tylko wybranego fragmentu - np. detalu architektonicznego, polichromii itp.

Oprócz dokumentacji odtworzeniowej GEOcube wykonuje również pomiary do projektów fasad kamiennych i innych a także pełną obsługę geodezyjną ich wykonania oraz inne pomiary specjalistyczne, np.: badania płaszczyznowości i pionowości ścian, pomiary rys i spękań i inne.
Pomiary elewacji budynków
GEOcube USŁUGI GEODEZYJNE
Rzut pionowy elewacji zabytkowego budynku na warszawskiej Starówce - PDF

Inwentaryzacja elewacji zabytkowego budynku na warszawskiej Starówce - prezentacja PDF
Inwentaryzacja zabytkowej elewacji
inwentaryzacja elewacji pawilonu Mostu Poniatowskiego
Rzut elewacji jednego z pawilonów na Moście Poniatowskiego w Warszawie - PDF
604 189 879
email geodeta
telefon do geodety
geodeta.warszawa@gmail.com
mgr inż. Jakub Kałaska